Z našich cest za organizacemi


Rozhodli jsme se rozšířit kolonku Aktuality o informace z některých cest za organizacemi, které naše nadace podporuje. Setkání  s lidmi, kteří v nich pracují, vnímáme jako velmi přínosné pro naši práci a touto cestou se pokusíme vám je přiblížit.

Návštěva v klubovně organizace Naděje pro všechny
Čekám na vlak do Ostravy, je 12 stupňů pod nulou a já jedu navštívit organizaci Naděje pro všechny, kterou naše nadace opakovaně podpořila. V tomto mrazivém únorovém dni se v ostravské klubovně schází asi 20 dětí (spíše mladých dospělých) s mentálním a jiným postižení k nácviku divadelního představení s mafiánskou tematikou. Nejprve zhlédnu ještě zkoušku kapely Mentallica a pak už se nácvik  představení rozjíždí naplno. Jsem překvapena, jak "herci" zvládají svoje role i text, všichni se baví. O přestávkách se tancuje, připadám si jako na večírku. Také mám trochu času si popovídat s Hanou Hubaczovou, předsedkyní spolku, i některými rodiči o jejich práci i naší další podpoře. V pozdních večerních hodinách opouštím Ostravu a jsem přesvědčená, že chystaná divadelní premiéra bude mít úspěch.
MarcelaNávštěva olomouckého Tyflocentra
Vyrážím vlakem do olomouckého Tyflocentra.  U zastávky tramvaje na mě čeká pan Helísek, fundraiser, na jehož plat přispíváme. Pan Helísek je vozíčkář, cestou si povídáme o jeho novém koníčku - jízdě na handbiku a vůbec o kráse jízdy na jakémkoliv kole. V organizaci se pak setkávám s paní ředitelkou a její zástupkyní. Probíráme fungování organizace, podmínky našeho grantu a v neposlední řadě úspěchy a plány na poli fundraisingu. Pak jdeme do sociální firmy Ergones, kde na nás čeká její vedoucí a spolu s kolegy mi přibližují svoji práci: prodej kompenzačních pomůcek, výrobu keramiky, potisk reklamních předmětů a pro mě velmi zajímavou výuku jazyků přes skype, skvělý nápad pro ty, kdo se chtějí učit cizí jazyk a z různých důvodů při tom nechtějí opustit teplo svého domova. Musím přiznat, že až při této návštěvě jsem si plně uvědomila, kolik různých činností Tyflocentrum provozuje a v jakých skromných podmínkách vedle sebe pracuje několik lidí s postižením zraku najednou. Takto se naplňuje motto olomouckého Tyflocentra: "70% nevidomých a slabozrakých nemá práci. My to měníme." Držím jim palce a jsem ráda, že jim můžeme pomáhat.
Šárka


Aktuality

Děkujeme všem žadatelům za účast v letošním grantovém řízení Více...
Děkujeme všem organizacím, které nám poslaly žádost o příspěvek.  Více...
Třináctá výroční zprava, třínáctý rok života nadace, více než třináct miliónů korun vyplacených na projekty pomoci či na přímou podporu potřebným... Více...
Nadace člověk člověku vyhlašuje dne 30.4.2019 grantové řízení. Více...