Ohlédnutí za končícím rokem

Letošní i loňský rok byl výrazně ovlivněn probíhající epidemií. Pro nás v nadaci to znamenalo hlavně omezení osobních kontaktů s klienty neziskových organizací a s lidmi, kteří o ně pečují. Zdraví klientů, patřící mezi nejrizikovější skupinu, bylo prioritou. Pomáhali jsme na dálku, ale osobní setkání jsou pro naši práci velmi důležitá. E-mail, telefonát a někdy ani on-line schůzka nedokáže nahradit přímý kontakt s tím, komu pomáháme. 

Částečně jsme si toto vynahradili na podzim. Do grantového řízení se přihlásilo téměř 130 neziskových organizací. Absolvovali jsme velké množství schůzek, seznámili se se spoustou nových organizací a úžasných lidí, kteří v nich pracují. Tato setkání nás nabila novou energií. Rozhodli jsme se podpořit 28 projektů celkovou částkou přes 2 miliony korun, což je za naši 16ti letou historii rekord. Mrzí nás, že to nemohlo být více, protože mnoho předložených projektů bylo velmi potřebných.
Těšíme se, až všechny organizace v příštím roce navštívíme a uvidíme v terénu, jak naše příspěvky pomáhají, snad nám to covid dovolí.

Přejeme všem klidné a štědré vánoční svátky a vše dobré v novém roce!


Aktuality

Děkujeme všem žadatelům. Seznam přijatých žádostí najdete zde Více...
Nadace člověk člověku je partnerem letošního ročníku České investiční konference  Více...
Nadace člověk člověku vyhlašuje uzavřené grantové řízení  Více...
Komu a jak jsme v loňském roce pomohli? Kdo pomohl svým darem nám? To vše se dozvíte ve výroční zprávě. Více...